pokaż listę kategorii

WIEŃCE OBROTU KOPARKI

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się bardzo wysokiej jakości wieńce obrotu do maszyn między innymi takich producentów jak: Case JCB Caterpillar Komatsu Hitachi.

Jeśli chcesz łatwo wyszukać konkretną część zamienną skorzystaj z naszej intuicyjnej wyszukiwarki wieńców obrotu - podając w niej producent oraz model otrzymasz propozycje konkretnych cześci do maszyn budowlanych pasujących do twojej maszyny.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania - zadzwoń - nasi specjaliści służą radą w doborze odpowiednich wieńców obrotu.

newsletter-icon.png

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zostaw swój adres e-mail i otrzymuj informacje o promocjach!


Wieńce obrotu do maszyn budowlanych

Wieniec obrotowy nazywany jest także łożyskiem obrotowym i wykorzystuje się go w większości maszyn budowlanych. Składa się z przynajmniej dwóch pierścieni, pomiędzy którymi są zamontowane kule toczne. Budowa jest zaprojektowana w taki sposób, żeby wieńce obrotu przenosiły bardzo duże obciążenia obrotowe i były odporne na momenty wywrotowe. Zastosowanie takich konstrukcji w maszynach budowlanych sprawia, że mogą one bez przeszkód poruszać się ruchem obrotowym nawet ze znacznymi obciążeniami.

Użytkowanie wieńców obrotu

Wieńce to części do maszyn budowlanych, które są narażone na znaczne obciążenia, dlatego wymagają szczególnej uwagi przy serwisowaniu. Najważniejsze jest smarowanie odpowiednimi preparatami, dzięki czemu elementy ruchome wolniej będą się ścierały. Łożyska obrotu należy też poddawać sumiennemu przeglądowi przy każdych badaniach technicznych. Dzięki temu możliwa będzie wymiana, zanim dojdzie do ostatecznej awarii i nieprzewidzianego unieruchomienia maszyny.

4,8
według opinii google